DANCE OF FIRE to pierwszy w Polsce kwartet klarnetowy specjalizujący się w muzyce folkowej. Źródłem naszych inspiracji jest muzyka bałkańska, klezmerska oraz polska. Gramy kompozycje własne, a także melodie tradycyjne wyłącznie w naszych aranżacjach. Do dźwięku klarnetów dodajemy perkusję oraz etniczne instrumenty dęte. Wszystko to razem tworzy unikalne brzmienie DANCE OF FIRE - ognistą mieszankę klasycznej techniki i słowiańskiej energii.

Jesteśmy laureatami 20th International Jewish Music Festival w Amsterdamie. Wszyscy ukończyliśmy Akademię Muzyczną w Katowicach i na co dzień gramy w czołowych polskich orkiestrach symfonicznych i operowych. Początek naszej współpracy to rok 2014, wtedy to postanowiliśmy wspólnie realizować naszą pasję do muzyki tradycyjnej. Zaczęliśmy poszukiwać nowych barw i środków ekspresji. Brzmienie, które stworzyliśmy niejednokrotnie doceniła międzynarodowa publiczność, między innymi na koncertach DANCE OF FIRE podczas Europejskich Kongresów Klarnetowych w Katowicach i Gent.

Koncerty DANCE OF FIRE to mieszanka bałkańskiej energii, polskiej spontaniczności i liryzmu oraz klezmerskiej wirtuozerii. Tematy muzyki tradycyjnej często prowokują do improwizacji, co sprawia że każde wykonanie jest niepowtarzalne. Szczerość przekazu i bezpośredniość drzemiąca w muzyce ludowej sprawia, że trafia ona prosto do serc publiczności. Gramy koncerty z muzyką bałkańską, żydowską, polską bądź program łączący wszystkie te style.

Galeria